PEŁNA HUMORU, WSPANIAŁYCH ILUSTRACJI GRA KTÓRA NA PEWNO WAS ZASKOCZY!

Hej,

Jak już część osób wie niedługo zostanę żoną. Pamiętam jak nie tak dawno zaczęliśmy planować ten nasz wielki dzień a już tak nie wiele czasu zostało. Jako przyszła żona postanowiłam zaopatrzyć się w pięć gier MDR z serii gierki małżeńskie (Gierki Małżeńskie, Kalambury, Znamy się, Między Słowami, Wiem wszystko). Spokojnie te gry dedykowane są nie tylko dla małżeństw! Każda para może w nie zagrać. Gry zaskoczyły mnie tak bardzo pozytywnie, więc postanowiłam opisać je dla Was.

Zgadnijcie, od której zaczęłam! No jasne na pierwszy ogień poszły „ Gierki małżeńskie „

Na sam widok opakowania można stwierdzić, że gra jest bardzo dobrze zrobiona jakościowo, a rysunki Andrzeja Mleczki od razu wywołują uśmiech na twarzy.

Otwierając pudełeczko w zestawie znajdziemy:

 • Instrukcja
 • Plansza dwustronna (wersja dla 1 pary i dla 2 do 4 par)
 • 8 pionków
 • 52 karty znamy się
 • 52 karty skojarzenia
 • 52 karty kalambury
 • 52 karty między słowami
 • 64 żetony kupidyn
 • 6 żetonów zwycięstwo (wersja dla pary)
 • 1 klepsydra
 • 2 tabliczki do rysowania
 • 1 tabliczka z obrotową butelką
 • 2 flamastry sucho ścieralne
 • 1 gąbka
 • 1 notes
 • Wiek graczy 18+, ilość od 1-4 par, czas rozgrywki 40-60 min

Jak się otworzy grę od razu nasuwa się, że nie oszczędzali na gadżetach, aby umilić nam grę! Tak jak już można wywnioskować z elementów gry znajdziemy tam dwustronną plansze, która pozwoli nam na dwa warianty gry. My graliśmy w wariant II dla jednej pary , wariant I jest dla większej ilości par. Od razu chce zaprosić naszych znajomych na wspólną zabawę przy butelce wina. Mówię Wam dawno się tak nie uśmiałam! Przy tej grze zauważyłam, że zapomina się o telefonach, obowiązkach po prostu gra się i bawi się na całego. Na całego może nie powinnam używać tego słowa przy tym tytule haha nie ważne! Instrukcja do gry jest bardzo jasno opisana, prosta niezagmatwana. Także przy większej ilości osób można to szybko ogarnąć.

Gra zawiera cztery kategorie kart i to one przybliżą nam jak wspaniała jest ta gra.

Znamy się –  jak sama nazwa mówi to test znajomości swojego partnera. Pytania są bardzo różne, nie będę zdradzać, ale to kopalnia wiedzy o Twojej drugiej połówce. Jaka radość, gdy na tabliczkach zapisujecie te same odpowiedzi! No nie do uwierzenia, że aż tyle uzyskuje się informacji.  I te dyskusje, śmiechy, dogadywanki no po prostu bezcenne.  Zgodna odpowiedź = jeden żeton kupidyn

Skojarzenia – tutaj nie ma ograniczeń. Karty przedstawiają rysunki, zadaniem jest wypisać 6 skojarzeń, jeżeli wypiszecie 2 identyczne zgarniacie żeton kupidyn. Te karty pokazują jednak jak nasze skojarzenia są różne.

Między słowami należy zgadnąć słowo bez użycia zabronionych 5 słów z listy. Zgodna odpowiedź = jeden żeton kupidyn. Wydaje się proste, no właśnie wydaje się.

Kalambury nic innego jak hasła do narysowania na tabliczkach. Trzy kategorie, które na pewno Was zaskoczą. Tutaj można wykazać się kreatywnością i odkryć ukryte talenty artystyczne swojej drugiej połówki.

Zakończenia gry różnią się. W wariancie dla większej ilości par po prostu wygrywa się (prestiż, sława fejm na rejonie), a gdy wygracie w wariancie drugim ze swoją połówką do zgarnięcia jest o wiele więcej niż myślicie. Nagroda jest losowana przy pomocy butelki – adrenalina że hohoho.  Żeby słowa i czyny nie poszły w niepamięć producent wyposażył grę w vouchery. Wystarczy postawić ptaszka i wypełnić resztę voucheru dla zwycięzcy. Jak wiadomo wszystko musi być na piśmie, aby przegrany nie wymigał się z „usługi”: D, Jakie to proste!

Grając nie zauważyliśmy żadnych minusów, gra jest mega dopracowana zarówno graficznie jak i jakościowo. Wszystko bardzo przemyślane przez to oceniam ją bardzo wysoko.  Wielka beka dla ludzi z dystansem do siebie, ale myślę, że bez małych foszków też się nie obędzie. Spokojnie rozwody, rozpady związków Wam nie grożą. Już nie długo następna recenzja gry. A i najważniejsze myślę, że taka gra to idealny pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów czy wina .

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.mdrgry.pl

#gierkimałżeńskie #mdrgry