COŚ DLA PRAWDZIWYCH FANÓW GIER SŁOWNYCH!

Hej,

„Między słowami” to kolejna gra z serii Gierki małżeńskie, lecz troszeczkę różniąca się od pozostałych. Otwierając grę zaraz da się zauważyć, że nie ma planszy ani pionków. Tym razem postawili na butelkę! Zupełnie coś innego, co bardzo mnie to ucieszyło. Oczywiście jak wszystkie wcześniejsze gry jest starannie i bardzo przemyślanie zrobiona a wszystkie ilustracje znów rozbawiają do łez.

Gra przeznaczona jest dla graczy 16+ i może w nią grać 1-4 par. Czas zabawy to około 45-60 min.

Nie ma już tu takich odniesień do seksu czy bycia w związku, więc spokojnie gracze nie muszą być parą zakochanych. Mogą to być nawet znajomi, którzy chcą miło i bez nudy spędzić razem czas.

Co znajdziemy w zestawie?

Zestaw zawiera:

 • instrukcja
 • plansza z obrotową butelką
 • plansza Finał
 • 55 kart Między słowami
 • 55 kart X, Y, Zet
 • 55 kart Słowotwórcy
 • 30 żetonów Rozkaz
 • 9 żetonów Przedmioty
 • 4 żetony Zonk!
 • klepsydra
 • woreczek

Sama nazwa gry od razu nasuwa nam, że to będzie zabawa słowem, czyli na pewno będziemy się musieli wykazać w niej refleksem, dobrą pamięcią i szybkością kojarzenia faktów.

Opiszę Wam jak przebiega gra.

Zaczynamy od wylosowania po 9 żetonów rozkaz dla pary. Są to żetony, które określają rodzaj konkurencji oraz (uwaga tu super sprawa) rozkaz, który będzie musiała wykonać para z przeciwnej drużyny.  Celem gry jest zdobycie jak największej ilości żetonów „rozkaz”. I to najbardziej mobilizuje nas do zdobywania żetonów! Władza, rozkazy. Już czujecie ten klimat rywalizacji?

Grę rozpoczyna najmłodsza para. Następnie wybiera jeden z wylosowanych żetonów, który określa konkurencję. Potem przez planszę z obrotową butelką losuje, kto będzie rozpoczynał konkurencję a sam kolor butelki będzie wyznaczał zadanie z karty.

Występują trzy kategorie kart:

X, Y, Zet to kategoria w której musimy wymienić określoną liczbę wyrazów na daną literę, w czasie określonym przez klepsydrę(np. Wymień państwa na literę „K”). Wydaje się bardzo proste ale jednak upływający czas podkręca wszystko a czasem nawet blokuje myślenie. Serio!

Gdy zaliczymy konkurencje swój wygrany żeton X, Y, Zet odwracamy rozkazem do góry. Przegrany żeton odkładamy do pudełka wraz ze straconym rozkazem i to boli najbardziej.

„Między Słowami” to kategoria, w której za pomocą słów musimy naprowadzić swojego partnera na hasło bez używania 5 zakazanych słów. I tu moja rada, aby jedna osoba z przeciwnej drużyny pilnowała kolegę lub koleżankę żeby nie używała tych zakazanych słów a druga pilnowała czasu. Czasem rządza żetonu tworzy nam klapki na oczach i kusi, aby oszukać znajomych z przeciwnej drużyny.

Gdy zaliczymy konkurencje swój żeton „Między Słowami” odwracamy rozkazem do góry. Przegrany żeton odkładamy do pudełka wraz ze straconym rozkazem.

„Słowotwórcy” ta kategoria zobowiązuje do tworzenia wspaniałych 5 wyrazów wypowiedzianych przez osoby z drużyny naprzemiennie. Zaczyna gracz wskazany przez butelkę. Grupa liter może występować w dowolnym miejscu, ale nie może być dzielona. Np. grupa „TA” tworzymy słowa tata, mata, klata, tama, komnata.

Gdy zaliczymy konkurencje swój wygrany żeton „Słowotwórcy” odwracamy rozkazem do góry. Przegrany żeton odkładamy do pudełka wraz ze straconym rozkazem.

Nie ma nic piękniejszego radosnego niż tracony żeton przez drużynę przeciwną. Trust me!:D

Czas na finał!!!

Aby przeprowadzić go zgodnie z zasadami potrzebujemy:

 • Planszę „FINAŁ”
 • 9 żetonów Przedmioty
 • 4 żetony „Zonk”
 • Woreczek
 • Klepsydrę

Niby cieszymy się, że mamy „rozkazy” a tu, co? Musimy o nie jeszcze zawalczyć. Rozkładamy planszę ”finał”, na której są jakby wycięte różne elementy. Do woreczka wrzucamy wszystkie przedmioty i sięgamy po nie tyle razy ile mamy żetonów z rozkazami.  Przed wyciągnięciem żetonu deklarujemy głośno, jaki przedmiot wyciągamy. Łatwo się pomylić, bo stworzone zostały „Zonki”, które są tak stworzone, aby nas zmylić. Mamy na to jedną klepsydrę, jeżeli jednak nie zdążymy następuje zmiana i zgaduje druga osoba.

Jeżeli przedmiot zgadza się z deklarowanym układamy go na planszy, jeżeli się nie zgadza odkłada go na bok i próbuje dalej. Jeżeli wyciągniemy „Zonka” gracz układa go w miejsce deklarowanego przedmiotu.

Prawidłowo ułożony żeton to zachowany żeton rozkaz.

Wygrywa para która zachowała jak najwięcej żetonów rozkaz.

I znów z pomocą przychodzi nam butelka to właśnie ona wyznacza kto z graczy wskazuję osobę która ma wykonać rozkaz. Zadania muszą być wykonane NATYCHMIASTOWO.

Podsumowując „Między Słowami” to bardzo oryginalna gra. Świetnie przemyślana, stworzona by rozbawić nas do łez gra . Same rozkazy tworzą wielką i emocjonującą rozgrywkę. Bo przecież nikt z nas nie chce przegrać (rozkazy podkręcają to na maksa) . Polecam zabranie ją na każdą imprezę ze znajomymi. Sami teraz łapiemy się na tym, że gry często z nami podróżują. Dzięki MDR GRY, że tworzycie takie cuda!

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.mdrgry.pl

#gierkimałżeńskie #mdrgry #międzysłowami